Působení na lidskou psychiku + Proč se slaví Vánoce?

13. června 2012 v 22:29 |  Uctívání Slunce

Psychika

Z hlediska psychiky i dnešního člověka je však dokázáno, že sluneční paprsky mají na člověka obrovský vliv. Sluneční svit mění stav mysli a celkové nálady člověka. Markantní rozdíl můžeme pozorovat v rámci Evropy v severních a jižních zemích. Lidé žijcí na jihu jsou známí živější a vesellejší mentalitou. Lidé na severu jsou naopak rozvážnější a vlažnější. Ze zdravotního hlediska je všeobecně známo, že alergie a dýchací potíže se vždy zlepšují u moře. Rozdíly pozorujeme také u osob, které jsou narozeny v letních a zimních měsících.
Život na planetě Zemi by bez sluneční energie nebyl možný pouze díky půdě, vodě a kyslíku. Lidská psychika vnímá také skvrny na slunci, které způsobují neklid a výbušnost zvláště u citlivějších jedinců.

Proč se slaví Vánoce?

Tři dny před zimním slunovratem je slunce nejdále od Země a symbolicky se z těchto důvodů schází rodina. Tím, že je slunce nejdále od země, ocitá se také člověk v jakési duševní tmě. Vystoupením slunce z tmy se podle nejstarší tradice rodí božstvo slunce a dochází k tomu právě 24.prosince. Tento důležitý astronomický datum byl ve skutečnosti už ve starém Egyptě dnem zrození boha Osirise.

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anonym Anonym | 24. června 2012 v 10:23 | Reagovat

Dobré to máš

2 Donky :o) Donky :o) | Web | 21. července 2012 v 21:00 | Reagovat

Tak to je mazec :) Ani ve snu by mě nenapadlo, že Vánoce nějak souvisí se Slucem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama